Genral Spas Spasov

Бригаден генерал Спасов е випусник на ВВВУ “Георги Бенковски” от 1975 г., първият му полет е през 1973 г. Завършил е с нальот от 240 часа на самолетите Л-29, МиГ-15 и МиГ-17 във ВВВУ. Бил е 8 години инструктор в училището. Летял е още на Л-39, на МиГ-21 в Граф Игнатиево и МиГ-23 в Чешнегирово, а в края на кариерата се обучава и на вертолет Бел-206 в Крумово. Налетените му часове са около 2300. Заемал е длъжностите младши пилот, командир на звено, командир на ескадрила, командир на полк, командир на авиационна база, заместник началник-щаб, заместник-командир, началник-щаб и командир на авиационен корпус.
Ген. Спас Спасов е командир и на авиобаза Чешнегирово в периода 25.08.1992 – 01.09.1998 г.
На 14 май 2004 г. е назначен за командир на Корпус “Тактическа авиация”. От 2006 г. до 1 юни 2008 г. е началник на управление “Личен състав” в ГЩ на БА.

Your email address will not be published. Required fields are marked *